این روزها، قمقمه جیبی تقریباً برای انواع نوشیدنی استفاده می شود که ما از مصرف آن در مناسبت های اجتماعی لذت می بریم. با این حال، با گذشت زمان، زمانی که آب تمیز به راحتی در دسترس نبود، وسیله نقلیه آب بوده است، و به طور مشابه زمانی که به دلایل عملی تر مانند نگهداری و استریل کردن از آن استفاده می شد

*خرید انواع قمقمه جیبی*

فلاسک های جیبی برای چه مواردی استفاده می شود؟

فلاسک های جیبی – یا نوعی از فلاسک های هیپ – امتحان خود را پس داده اند و یک کالای کاربردی و شیک برای داشتن یا هدیه دادن به کسی هست. اگرچه ممکن است استفاده اولیه از هیپ فلاسک واضح باشد، اما جالب است که نه تنها جنبه های استفاده و مکان آن در جامعه در طول سال ها تغییر کرده است، بلکه تغییرات بصری که در اندازه و شکل آن رخ داده است و دلیل این امر نیز جالب است.

تاریخچه مختصری از قمقه جیبی به طور طبیعی، استفاده اصلی از فلاسک هیپ مانند همیشه برای ذخیره و انتقال مایعات است. وقتی به تاریخچه اولیه هیپ فلاسک نگاه می کنیم (اوایل مربوط به 60000 سال پیش تا محبوبیت آن در قرن 18)، تغییرات کلیدی عبارتند از نوع مایعی که ظرف ذخیره می کند، موادی که از آن ساخته شده است و شکل آن است.

به همین ترتیب، موادی که این ظروف از آن ساخته می‌شوند، از زمان تولید ظروف سفالی به مواد مدرن دنیای توسعه‌یافته مانند فلزات مختلف و حتی شیشه تبدیل شده است. امروزه محبوب‌ترین ماده برای یک فلاسم جیبی ، فولاد ضد زنگ است – مانند چیزی که فلاسک‌های ران نوبل مک‌میلان از آن ساخته شده‌اند – به دلایلی که به‌زودی بیشتر بررسی خواهم کرد.

چرا به آن فلاسک هیپ می گویند؟

فلاسک جیبی یا ران در واقع زمانی به عنوان “فلاسک کتی” نیز شناخته می شد – این واقعیت به تنهایی ممکن است به این موضوع کمک کند که چرا این ظرف “فلاسک هیپ” نامیده می شود. همانطور که قبلاً هنگام بحث در مورد تاریخچه فلاسک هیپ به آن اشاره شد، نام آن زمانی آمد که در نهایت شکلی پیدا کرد و بیشتر به آنچه امروز می‌شناسیم شبیه شد.

هنگامی که محبوبیت قمقمه جیبی در دوران ممنوعیت در دهه 1920 افزایش یافت، هدف آن از اینکه یک ظرف مخفی برای نوشیدین شما باشد بر شکل خمیده آن تأثیر گذاشت تا با خطوط بدن ترکیب شود و به راحتی دیده نشود.

نام‌های ذکر شده نشان می‌دهند که فلاسک‌ها کجا بوده و تا به امروز هنوز نگهداری می‌شوند – یا در جیب کت یک جنتلمن یا در یک جیب در قسمت ران. ظاهراً این همان جایی است که کلمه «هیپستر» از آن گرفته شده است، به این ترتیب افرادی که فلاسک هیپستر می پوشیدند «هیپستر» نامیده می شدند.

فلاسک های ران برای چه مواردی استفاده می شود؟

فلاسک ران امروزی تقریباً همیشه برای ذخیره نوشیدنی به عنوان مثال ارواح استفاده می شود. اگرچه این همان چیزی است که ما معمولاً تشخیص می دهیم که فلاسک جیبی برای آن مناسب است، برای بسیاری از افراد هنوز این سؤال مطرح است که آیا می توانید نوشیدنی را در قمقمه جیبی قرار دهید؟ ، البته از نظر فنی، می توانید.

چه مدت می توانید نوشیدنی را در قمقمه جیبی نگه دارید؟

به طور کلی، گفته می شود که نگهداری نوشیدنی خود به مدت بیش از 3 روز در فلاسک جیبی شما می تواند باعث تغییر طعم نوشیدنی شما شود. به منظور جلوگیری از این امر تا حد ممکن، توصیه می شود که قمقمه جیبی را در مکانی خنک و خشک نگهداری کنید تا در صورت تمایل برای نگهداری بیشتر از این زمان، هر گونه تغییر را کاهش دهید.

مراقبت از قمقمه جیبی

قبل از اینکه قمقمه جیبی خود را برای اولین بار پر کنید، داخل آن را با آب تمیز بشویید. همیشه فلاسک جیبی را پس از استفاده خالی کنید و قبل از پر کردن مجدد آن را بشویید. درب را باز کنید و اجازه دهید فلاسک شما در هوا خشک شود. مایعات را بیش از 3 روز در قمقمه جیبی نگهداری نکنید. فقط زمانی که می خواهید از فلاسک جیبی استفاده کنید دوباره پر کنید.