5 نکته مهم که باید قبل از خرید هدلایت بدانید

5 نکته مهم که باید قبل از خرید هدلایت بدانید

5 نکته مهم که باید قبل از خرید هدلایت بدانید : هدلایت ها مورد نیاز استاندارد برای همه انواع اتومبیل ها است و ممکن است صاحبان خودرو برای تغییر دوباره آنها لازم باشد. این ممکن است شامل ارتقاء کیفیت کلی چراغهای جلو آنها ، تعویض چراغهای شکسته یا به دلایل زیبایی شناختی باشد.

هنگام انتخاب هدلایت برای اتومبیل ، چندین جنبه وجود دارد که باید در خاطر داشته باشید. برای شروع ، ابتدا باید در مورد اجزای مختلف چراغهای جلو ، تفاوت بین هدلایت ها  و لامپهای چراغهای جلو ، به همراه جوانب مثبت و منفی این لامپها به دست آورید.

آنچه باید درباره فناوری LED بدانید

به عنوان نوعی دیود نیمه هادی که جریان برق را کنترل می کند ، نور تولید می کند. دو بخش اصلی در یک دیود شامل نیمه هادی از نوع n و نیمه هادی از نوع p است که یک اتصال p-n در بین آنها قرار دارد. الکترونهای دارای بار منفی ، نیمه هادی از نوع n را پر می کنند ، و حامل های دارای بار مثبت ، نیمه هادی از نوع p را پر می کنند. در جریان جریان الکتریکی به یک دیود ، الکترونهایی که شارژ می شوند منفی را به سمت نوع p منتقل می کنند.

الکترونها بطور مداوم در اطراف یک هسته اتم گردش می کنند. برای حرکت به بیرون از این هسته ، آنها باید هنگام عبور از اتصالات p-n ، نوع انرژی یا به صورت نور یا فوتون را تغییر دهند. در طی این فرآیندها ، انرژی نوری که لامپ های LED را روشن می کند ، ایجاد می شود.

بیشتر بدانیم: آشنایی با انواع چیپ هدلایت خودرو

مواردی که درباره هدلایت در اتومبیل باید بدانید

هدلایت ها دارای ویژگی های خاصی هستند که مربوط به شماره مدل ، سبک و عملکرد آنها است.

در اینجا لیستی از 5 موردی که باید قبل از جابجایی لامپ های معمولی به هدلایت را بدانید وجود دارد:

 • کارایی هدلایت

فن آوری LED برای هدلایت به چندین روش بهبود یافته است. هدلایت های LED قادر به تولید نور موثر هستند و گرما به عنوان محصول جانبی نوری که تولید می کنند ، ایجاد نمیشود. تقریباً در مورد تمام انرژی مصرف شده توسط هدلایت ها ، برخلاف فناوری هالوژن و HID که مقدار زیادی از این انرژی را به نوعی گرما تبدیل می کند ، برای تولید نور استفاده می شود. علاوه بر این ، به منظور تولید نور از هدلایت ها در مقایسه با سایر انواع فن آوری های روشنایی ، به سوخت کمتری نیاز خواهد بود.

 • "<yoastmark

  روشنایی هدلایت

لومن هدلایت اندازه گیری است که برای ارزیابی میزان روشنایی لامپ استفاده می شود. یک هدلایت تنها می تواند به حدود 3000 یا بالاتر برسد. با این وجود ، هنوز هم مهم است که دریابیم که چه تعداد از این لومن ها برای نور واقعی استفاده می شوند ، زیرا برخی از درخشندگی در ارتباط با سایر اشکال تولید انرژی در این فرایندهای روشنایی از بین می روند. یكی از بهترین راه حل ها نصب یك پروژکتورهای LED اضافی در مونتاژ چراغها است تا اطمینان حاصل شود كه نور به جای پراكنده تر شدن متمرکز میشود.

 • رنگ نور هدلایت

کلوین برای اندازه گیری رنگ برای نور استفاده می شود که توسط یک لامپ و برای نور طبیعی تولید می شود. این واحد در واقع دمای نور را اندازه گیری می کند. رنگهای گرم سفید معمولاً برای دماهایی بین 2500 تا 4000 K است ، در حالیکه سفیدهای  یخی بین 5000 تا 8000 کلوین است. هدلایت LED معمولاً به رنگ سفید یخی نزدیکتر هستند که از 5500 تا 6500 است.

 • رنگ نور هدلایت
  رنگ نور هدلایت

  مشکلات دما هدلایت

هدلایت های LED به عنوان نیمه هادی ها طبقه بندی می شوند و بر این اساس عملکرد آنها به دما بستگی دارد. دیودها به منظور تولید نور بیشتر در دماهای پایین تر نسبت به دمای بالاتر طراحی شده اند. این بدان معناست که باید دمای چراغهای جلوی LED ثابت بماند تا از خروجی نوری که لازم است ثابت باشد و در مواردی که فورا خاموش هستند از طول عمر طولانی اطمینان حاصل شود. به همین دلیل ، خریداران باید اتلاف حرارت هدلایت را مورد توجه قرار دهند.

بیشتر بدانیم : راهنمای کامل خرید هدلایت خودرو

 • ثبات

هنگام در نظر گرفتن پایداری هدلایت ، معمولاً از جنبه ضد آب ، ضد ضربه و غیره شروع می شود. بالاست با کارایی بالا که به طور معمول با هدلایت LED داخل جعبه در ارتباط است ، اتفاق می افتد که یکی از قسمت های مهم چراغهای LED برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چراغهای LED از تغییرات ولتاژ برای بهینه سازی محافظت در برابر حرارت ، راندمان انرژی و بازده روشنایی است.

به منظور پایین آمدن فرکانس های لرزش و انجام یک عملکرد میرایی ، به مواد لامپ و طرح جامد بستگی دارد. علاوه بر این ، در شرایط بارانی ، رتبه بندی IP اندازه گیری اصلی برای تست سطح ضد آب هدلایت خواهد بود.

عواملی که باید قبل از خرید هدلایت در ذهن داشته باشید

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید قبل از خرید هدلایت در اتومبیل در نظر داشته باشید ، اطمینان از سازگاری مدل با وسیله نقلیه شما است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که چراغهای جلو ایمن بوده ، قوانین را رعایت کرده و هنگام مسافرت مناسب هستند.